game internet mobile technologie

PS4 i pozamiatane

Po premierze Xboxa One miałem bardzo mieszane uczucia, kompletna zmiana zasad, nowe restrykcje, wymóg dostępu do sieci non-stop i te gry używane. Sony pokazało w nocy swoją konsolę, moim zdaniem Microsoft dostał po tylnej części ciała – brak restrykcji co do połączenia online, odsprzedaży gier używanych i 100 euro taniej.

PS4-pic

Konsola ma kosztować 399 EUR co w Polsce powinny być przeliczone na około 1850 zł (patrząc na przelicznik Sony obecnych produktów). Konsola ma być dostępna pod koniec roku, zapewne miesiąc lub dwa przed świętami – dokładnej daty nie podano. Z nowości dowiedzieliśmy się o wprowadzeniu konieczności wykupieniu usługi PlayStation Plus jeśli chcemy grać w sieci. Usługa Plus będzie dostępna dla urządzeń PS3/PS4 i PS Vita.

Sony bardzo skupiło się na zintegrowaniu usług społecznościowych, szybką i inteligentną personalizację oraz co ciekawe opcje dołączenia drugiego ekranu. PS4 pracuje na specjalnie zaprojektowanym chipie który zawiera osiem rdzeni x86-64. Wzmocniono też GPU który teraz zawiera 18 sprzężonych ze sobą jednostek obliczeniowych o łącznej wydajności 1,84 TERAFLOP. Konsola oferuje 8GB pamięci.

Z nowości warto też wspomnieć o możliwości podzielenia się własnymi osiągnięciami poprzez jeden przycisk czy transmitowanie rozgrywki na żywo. Możliwe także będzie połączenie konta z Facebookiem co ma dać nie tylko poszerzenie interakcji między graczami ale również ma rozszerzyć możliwości gier.

Michał Galubiński / 11 czerwca 2013

blog comments powered by Disqus